Čínská medicína, akupunktura Praha

CZ | EN

Reference

žena, 53 let

K Mgr. Šotové chodím několik let. Akupunktura mi pomohla od chronických potíží jako únava, poruchy spánku a především slabá imunita. Po dlouhých letech zase dobře spím (účinek akupunktury byl téměř okamžitý), nebývám už bez příčiny unavená (úlevu jsem zaznamenala po několika měsících) a už si nepamatuji, kdy jsem byla naspoledy nemocná. Musím také ocenit pomoc v případě mých problémů s termoregulací (nesnáším horko). Přestože jsem moc nevěřila, i tyto potíže šly ovlivnit, i když krátkodobě, a já už nemusím mít strach, že někde vedrem zkolabuji. V neposlední řadě také oceňuji zlepšení bolestí páteře (klasicky ztuhlá krční páteř s migrénami), se kterými si fyzioterapeuti moc nevěděli rady. Mgr. Šotová mi také několikrát radila se zásadami dietetiky. Tady musím přiznat, že kdybych jí víc poslouchala a řídila se podle jejich doporučení, spoustu problémů jsem si mohla ušetřit.

žena, 50 let

V květnu 2017 jsem poprvé přišla k Mgr. Šotové se zablokovanými zády při měsíc trvající pracovní neschopnosti, s dlouhodobými bolestmi zad, hlavy, úzkostmi, nespavostí, bolestmi dutin, bez energie, ve stavu celkového vyhoření. Již po pár návštěvách zmizely bolesti, nespavost a hlavně se mi vrátila energie, chuť do života a jsem celkově zase velmi aktivní. Stresů je pořád hodně, s věkem přibývají i další zdravotní obtíže (rameno, kyčle, kolena, menopauza, občas viróza...), ale po návštěvě akupunktury se vždy zdravotní stav výrazně zlepší a potíže vymizí. Jsem velmi vděčná za svůj znovu kvalitní, aktivní a šťastný život bez bolestí a potíží.

žena, 45 let

V září 2017 jsem se objednala k Mgr. Šotové s oslabenou imunitou - velkou četností viróz během roku a dále s přetrvávajícím gynekologickým problémem. Virózy jsem měla v průměru jednou za měsíc, což bylo dost náročné, protože jsem právě nastoupila do nové práce. Po několika návštěvách se můj zdravotní stav začal postupně zlepšovat. Nyní je to přes rok, co jsem nestonala a moje imunita je velmi dobrá. Mgr. Šotová mi pomohla i s gynekologickým problémem a mně se podařilo otěhotnět, navzdory zprávám lékařů, kteří říkali, že moje šance otěhotnět jsou velmi nízké.

žena, 42 let

K Mgr. Šotové jsem se objednala s několikaměsíční silnou nespavostí, spojenou s výrazným a nepříjemným bušením srdce. Už po první návštěvě jsem pozorovala změnu – dočasně se zlepšil spánek i bušení srdce. To se postupně zlepšovalo za pomoci akupunktury kombinované s čínskou bylinnou směsí. Po několika týdnech se upravil nejen můj hlavní problém, ale zároveň se velmi zlepšily další příznaky – snížil se krevní tlak, vymizelo noční pocení, zlepšila se soustředěnost a upravilo se zažívání.

žena, 19 let

Přes čtyři měsíce jsem se všemi možnými způsoby léčila s napětím svalů a bolestmi páteře, které jsem měla téměř od rána do večera. Několik fyzioterapeutek nezávisle na sobě mi tehdy doporučilo akupunkturu. Objednala jsem se tedy k Mgr. Šotové, ale moc jsem nedoufala, že mi to pomůže, když mi předtím nepomohlo nic (jsem studentka fyzioterapie, a proto jsem zkoušela fyzikální terapii, různá cvičení, termoterapii, myorelaxancia, upravila jsem svůj životní styl a pohybové návyky...). Po první akupunktuře jsem se cítila dost unavená. Den na to jsem zjistila, že mě nic nebolí! Nemohla jsem uvěřit tomu, že za jednu hodinu se to téměř úplně spravilo, ale účinek skutečně pár dní trval. Po druhé návštěvě mé bolesti definitivně zmizely.

žena, 30 let

Ráda bych poděkovala Mgr. Šotové za pomoc při spuštění porodu. Čekala jsem druhé dítě a jako při prvním jsem měla znovu podstoupit umělé vyvolání z důvodu přenášení. Zhruba den před plánovaným vyvoláním jsem si domluvila schůzku u Mgr. Šotové a po sedmi hodinách jsem začala cítit slabé kontrakce. Ještě ten den se porod spustil a já porodila přirozeně, necelé dvě hodiny po příjezdu do porodnice. Věřím, že je to především díky akupunktuře, kterou jsem podstoupila.

muž, 20 let

Odmala jsem hodně sportoval, což se časem začalo projevovat bolestmi pohybového systému. Nejčastěji se ozývala bolest kolenou, ale občas se projevila i ztuhlost šíje a bolest bederní páteře. K akupunktuře jsem byl ze začátku nedůvěřivý až skeptický, ale na osobní doporučení jsem se rozhodl ji vyzkoušet. První aplikaci jehliček jsem vnímal překvapivě dobře a cítil okamžité uvolnění v oblasti kolen. Během čtyř návštěv bolest kolen vymizela a vyřešila se i ztuhlost šíje a bolesti zad, a to i přesto, že jsem celou dobu pokračoval v plném tréninku.

muž, 27 let

Asi dva měsíce poté, co jsem byl diagnostikován s parézou lícního nervu [Bellova obrna], jsem se na doporučení lékařky objednal na akupunkturu. V té době jsem měl pocit opaření poloviny jazyka, spojené s nepřítomností vnímání chuti a také se mi nedovíralo oční víčko. Postižená polovina čela byla vyhlazená bez vrásek, nosní dírku jsem vnímal jako neprůchodnou a postižená strana rtu byla pokleslá. Účinky akupunktury jsem začal pociťovat už po první návštěvě a s každou další návštěvou byly vidět změny. Asi po dvou měsících pravidelné léčby se můj stav výrazně zlepšil. Oko je možné zavřít, navrátilo se mi vnímání chuti jídla, postižená strana čela je téměř souměrná s druhou polovinou a pociťuji také průchodnost nosu.

žena, 23 let

Před pár lety jsem utrpěla otřes mozku, a přestože na rentgenu nebyl žádný nález, měla jsem od té doby bolesti krční páteře, které byly občas doprovázeny i zvracením. Problémy dočasně ztlumily léky, ale předepsaná fyzioterapie nepomohla můj stav výrazně zlepšit. Po čtyřech návštěvách akupunktury jsem bez bolestí, které se nyní nedostavují ani v zátěžových situacích, které ji dříve vyvolávaly.


kreativní webdesign, tvorba www stránek: NET-VOR | validní xhtml a CSS | mapa webu | © www.cinskamedicina.com